program


MaRó - a Yorick Stúdió vendégjátéka a Maladype Crossroads programján
8

MaRó - a Yorick Stúdió vendégjátéka a Maladype Crossroads programján

Színházunk népszerű Crossroads/Keresztutak programjának keretében 2018. január 30-án, 19:00 órakor rendhagyó „román-magyar mérkőzésre” kerül sor.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tirsdag, 30. Januar 2018 19:00

A különleges eseményt a marosvásárhelyi Yorick Stúdió társulata celebrálja. Székely Csaba MaRó című darabját a budapesti közönség a Maladype szervezésében a Ferencvárosi Művelődési Központ színháztermében láthatja. Az előadás után –ahogy azt a Crossroads/Keresztutak program visszatérő nézői már megszokhatták - közönségtalálkozót tartunk az alkotók részvételével.
A legjobb előadás díja mellett a legjobb női alakítás és a legjobb férfi alakítás díját is Székely Csaba: MaRó című előadás kapta a 14. Romániai Komédia Fesztiválon, Bukarestben.

Az előadásról:
"A történetek Erdélyben játszódnak, és a román–magyar viszony furcsaságait, jellegzetességeit, a kölcsönös előítéleteket, szokásokat és megszokásokat, gőgöt, komplexusokat, fájdalmakat egyrészt kipellengérezik, másrészt brutális őszinteséggel viszik színpadra magyar és román színészek előadásában. Itt semmi sem tabu, a nem túl polkorrekt mondatok egymás után dörögnek a színpadról, a közönség felszisszenései és végeláthatatlan röhögőgörcsbe fulladása közepette."
(K. Nagy Botond, Népújság)

Szereplők:
Raisa Ané
Benedek Botond Farkas
Ciugulitu Csaba
Fodor Piroska
Badics Petra
Ștefan Mura
Nagy István
Látványtervező: Adrian Ganea
Rendezte: Andi Gherghe
Írta: Székely Csaba

Az előadás időtartama 1h35'

A társulatról:

A Yorick Stúdió célkitűzése, hogy egy újfajta színt adjon a magyar kulturális életnek Marosvásárhelyen, de ennek határain kívül is, egy újszerű, merészebb színházi gondolkodás által. Meggyőződésük, hogy a közönség nyitott az újra, a másra. Ezért olyan kistermi vagy nem-konvencionális színházi térben hoznak létre előadásokat,
melyekben a műhelyként is működő társulat tág teret szán a kísérletezésnek; célja a kortárs drámairodalom népszerűsítése, színpadra állítása és a klasszikus szövegek új, korszerű színházi nyelvezeten való megszólaltatása.

A szerzőről:
Székely Csaba erdélyi magyar író, drámaíró.
Marosvásárhelyen született; a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem Bölcsészkarán majd a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem drámaíró szakán szerzett diplomát. A hét című kulturális hetilap (majd kéthetilap) szerkesztőjeként dolgozott annak megszűnéséig, azután az Erdély FM rádió munkatársa, majd a Marosvásárhelyi
Művészeti Egyetem óraadó oktatója volt. 2013-tól szabadfoglalkozású író. Kortárs írókat parodizáló kötete Írók a ketrecben címmel 2004-ben jelent meg. Novellákat publikált többek közt a Látó, az Alföld és a Jelenkor című irodalmi folyóiratok hasábjain. 2009-től a drámai műfajok felé fordult. Első rádiójátéka, az angol nyelven
írt Do You Like Banana, Comrades? a BBC díját nyerte el; 2013-ban – többek között - az Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért Díj mellett A Brit Írószövetség (Society of Authors) Imison-díját is elnyerte, azóta drámai műveiért (Bányavirág, Bányavakság, Vitéz Mihály) több irodalmi és színházi díjat is kapott.

PÅ PLAKATEN


Balázs Zoltán rendezése Odüsszeusz sokat tapasztalt, bátor és találékony feleségének személyes szemszögéből meséli újra az ismert ókori történetet, felerősítve a…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.